Єдина Країна! Единая Страна!
Понеділок, 21.06.2021, 12:17
Меню сайту

Фотогалерея

Друзі сайта
. . . . . . . . . .

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

 

ЗОВНІШНЄ НЕЗАЛЕЖНЕ ОЦІНЮВАННЯ 2018

ЗНО-2018

КОРИСНІ ПОРАДИ БАТЬКАМ,ЯКІ ТУРБУЮТЬСЯ ПРО РОЗУМОВЕ  ЗДОРОВ’Я ДИТИНИ

Дитина має постійно відчувати підтримку і розуміння, прийняття дорослого.

Підтримуйте творчі здібності дитини і виявляйте співчуття до ранніх невдач.

Будьте терплячим до дивакуватих ідей, поважайте цікавість, запитання та вигадки дитини.

Залишайте дитину деколи на самоті, якщо вона того хоче, самостійно займатися своїми правилами. Надлишок «шефства» можна ускладнити творчість.

Допомагайте дитині будувати свою систему цінностей, не обов’язково ґрунтуючись на її особистих поглядах, щоб вона могла поважати себе і свої ідеї разом з іншими ідеями та їх носіями.

Допомагайте дитині в задоволенні основних людських потреб (почуття безпеки, любові, поваги до себе та до інших).

Допомагайте дитині долати розчарування й сумніви, коли вона залишається сама в процесі незрозумілого одноліткам творчого пошуку; нехай вона збереже свій творчий імпульс, знаходячи винагороду в собі і не переймаючись своїми визнаннями з боку інших.

Поясніть дитині, що на багато запитань не завжди можна відповісти одночасно. Для цього потрібен час, а з боку дитини – терпіння.

Допомагайте дитині цінувати в собі творчу особистість.

Допомагайте дитині глибше пізнавати себе.

Знаходьте слова підтримки для нових творчих починань дитини.

Підтримуйте необхідну для творчості атмосферу.

Уміння ефективно спілкуватися.

Умійте слухати і чути інших, розвивайте увагу і співчуття.

Запам’ятайте ім’я людини, і все, що про неї можна знати.

Ніколи не принижуйте людину, навіть якщо вона неправа.

Дайте людині відчути свою значущість, підкресліть її компетентність.

Починайте розмову зі щирого зізнання достоїнств людини. 

Звертаючи увагу людини на її помилки, робіть це не в прямій формі.

Перш ніж критикувати іншого, розкажіть про свої особисті помилки.

Ставте запитання, замість того, щоб віддавати накази.

Дайте людині можливість урятувати своє лице.

Хваліть людину за кожен її успіх і будьте при цьому щирими.

Робіть так, щоб людям було приємно виконувати те, що ви від них вимагаєте.

  

Рекомендації для батьків щодо запобігання суїцидам у підлітків

Поважайте дитину, цінуйте в ній особистість, зважайте на її думку, інтереси, потреби.

·          Коли скандал між вами і дитиною вже розгорівся, зумійте зупинитися, змусьте себе замовкнути, навіть якщо ви тисячу разів маєте рацію.

·          У стані афекту підліток є вкрай імпульсивним. Та агресія, яку він виявляв щодо вас, миттєво обернеться проти нього самого. Будь-який гострий предмет, що потрапить під його руку, ліки у вашій аптечці, підвіконня у вашій квартирі — все стане реально небезпечним, загрозливим для його життя.

·          Не кричіть! Не розпускайтеся! Не ображайте дитину! Адже дитина дійсно може подумати, що ви її ненавидите. Вона буде в розпачі, а ви, глухий від власного галасу, її крику про допомогу не почуєте.

·          Вчасно намагайтеся помітити в дитині депресивний стан, завжди чесно кажіть їй про велику цінність життя.

 

Рекомендації для батьків і педагогів щодо запобігання повторним суїцидам у підлітків

·          Сприяйте тому, щоб у школі, в сім'ї не було місця грубій і агресивній поведінці вчителя, батьків. Створюйте таке середовище, в якому би панував дух взаємної поваги і співпраці.

·          Пам'ятайте, що підліток повернувся в колишнє життя, з яким він одного разу вже не впорався.

·          Підтримуйте дитину, не нагадуйте їй про скоєне. Любіть її такою, якою вона є.

·          Не заспокоюйте себе словами, що дитина хотіла всіх налякати, шантажувати. Не обманюйте себе: дитина підняла на себе руку — важливо своєчасно зрозуміти, що штовхнуло її на такий вчинок.

·          Забезпечте дитині тил — зробіть так, щоб вона завжди знала і пам'ятала, що завжди і всюди вам необхідна і дорога.

·          Виховуйте в дитині почуття цінності життя — це найпотужніші ліки проти спроб самогубства.

·          Грайтеся з дитиною будь-якого віку, використовуйте гумор, позитивні емоції.

·          Своєчасно звертайтеся за консультацією до психолога, дзвоніть за телефоном довіри.

 

Суміш з любові і дисципліни -

оце золота середина.

І мовби лікар, що вени відкриває,

Вона і ранить, але і зцілює.

СААДІ.

 

Умови ефективного виховання в сім'ї

Мікроклімат здорових стосунків між усіма членами родини Це насамперед правильна організація сімейного життя, яка складається з культури побуту, діяльності, спілкування. Це повага, доброзичливість у стосунках, що стосується всіх членів родини. А найперше — це любов. В. Сухомлинський писав: «Людину ми створюємо любов'ю — любов'ю батька до матері й матері до батька, любов'ю батька і матері до людей, глибокою вірою в красу та гідність людини. Прекрасні діти виростають у тих сім'ях, де батько й маги по-справжньому люблять одне одного і в той же час люблять та поважають людей». Тож якщо дитина з раннього віку є свідком справжньої людської любові й поваги, то цей кращий зразок моральності вона бере за основу свого майбутнього сімейного житія.

Позитивний приклад батьків. Вирішальну роль у сімейному вихованні має поведінка дорослих. А. Макаренко з цього приводу зазначав: «Не думайте, що ви виховуєте дитину тільки тоді, коли з нею розмовляєте чи повчаєте її, чи караєте її. Ви виховуєте її в кожен момент вашого життя, навіть тоді, коли вас немає вдома. Як ви одягаєтесь, як ви розмовляєте з іншими людьми і про інших людей, як ви радієте чи сумуєте, читаєте газету — все це має для дитини велике значення. Тому вимогливість і контроль за кожним своїм кроком мають бути в дорослих на першому плані, бо неможливо сформувати повноцінну особистість, не даючи їй позитивного прикладу для наслідування. Адже тільки особистість може впливати на особистість, тільки характером можна формувати характер». Нагадаймо думку А. Макаренка, який зазначав, що головні основи виховання закладаються до п'яти років; після п'яти вже буде перевиховання, а перевиховувати набагато складніше. Це доведено практикою. В результаті досліджень встановлено, що чим менша дитина, там більше приклад дорослих впливає на її поведінку. І якщо особистий приклад батьків є транслятором позитивної інформації для дітей та викликає адекватну реакцію — можна сподіватися на успіх.

Авторитет батьків. Родинне виховання — справа дуже серйозна. Тому батьки, які хочуть по-справжньому виховати своїх дітей, повинні мати в них авторитет. Авторитет має бути справжнім, щирим, базуватися на правильній організації сімейного життя, де не може бути дрібниць, бо все є важливим. До речі, А, Макаренко в «Лекціях про виховання дітей» застеріг від цілого ряду фальшивих авторитетів, які, на жаль, інколи мають місце і в наш час (придушення, чванство, педантизм, підкуп тощо). Батьківський авторитет має грунтуватися на загальній ерудиції й обізнаності, відповідальності у всьому, любові, зацікавленості справами дітей тощо.

Достатній рівень педагогічної культури батьків. Це передусім педагогічні знання, які допоможуть глибше пізнавати дитину, розуміти її потреби, усвідомлювати шляхи впливу на неї, реально оцінювати ту чи іншу, ситуацію, розв'язувати проблеми виховання не інтуїтивно, нерідко в стані роздратування, а на раціональній основі, що сприятиме оволодінню педагогічним тактом у взаєминах з дітьми. Однак, як свідчить опитування, сучасні батьки гостро відчувають брак педагогічних знань, потребують соціальних консультацій та керівництва з боку педагогів і психологів.

      Усвідомлення батьками відповідальності перед суспільствам за виховання дітей. Ми живемо в оточенні людей. Щодня для нормального життєвого функціонування й задоволення своїх потреб, виконання професійних обов'язків чи культурного відпочинку ми вступаємо в контакт із багатьма людьми. Ці взаємини регулюють закони країни і традиції нашого суспільства чи громади. Надзвичайно важливо, щоб кожен член спільноти знав їх і виконував, тоді ми зможемо мирно співіснувати і гармонійно розвиватися, насолоджуючись життям. Прищепити дітям ці знання і показати приклад їх виконання — моральний обов'язок батьків перед суспільством і запорука їх­ньої спокійної старості.
 
Форма входа

Пошук

Календар
«  Червень 2021  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930

Наше опитування
Яка професія потрібна сьогодні селу?
Всього відповідей: 308

Новини ПедПРЕСА

Балин 
Copyright MyCorp © 2021 Створити безкоштовний сайт на uCoz